سلام ، به وب سایت زنوبر ایرانیان خوش آمدید.

شورش‌های خیابانی در آمریکا قیمت طلا را افزایش داد

شورش‌های خیابانی در آمریکا قیمت طلا را افزایش داد

شورش‌های خیابانی در آمریکا قیمت طلا را افزایش داد

در حالی که گزارش‌ها از اعتراضات گسترده در شهرهای مختلف آمریکا موجب نگرانی مضاعف سرمایه گذارانی شده که از چند روز قبل نگران تنش‌ها بین آمریکا و چین بودند، قیمت طلا امروز شاهد افزایش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در معاملات امروز با 0.44 درصد رشد به 1737 دلار و 96 سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی برای تحویل در ماه اوت امروز با 0.02 درصد افت به 1751 دلار و 40 سنت رسید.

معترضان در شهرهای مختلف آمریکا در اعتراض به کشته شدن جورج فلوید شهروند سیاه پوست این کشور به دست پلیس به خیابان‌ها آمده اند. معترضان علاوه بر درگیری خشونت بار با پلیس، مقررات فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمی‌کنند و این مسئله نگرانی‌ها از شدت گرفتن مجدد شیوع کرونا را در آمریکا افزایش داده است. تاکنون بیش از 101 هزار نفر در آمریکا بر اثر کرونا جان خود را از دست داده اند. اعتراضات روزهای گذشته در ایالت‌های آمریکا نیز دست کم 5 کشته بر جای گذاشته است.

عقب نشینی سرمایه گذاران از بازارهای پرریسک پس از آن آغاز شده که رسانه‌های دولتی چین و دولت هنگ کنگ از وعده ترامپ مبنی بر لغو امتیازات تجاری در قبال هنگ کنگ انتقاد کرده اند.

فعالیت‌های کارخانه ای در آمریکا در ماه می‌رشد کمتری داشت اما فعالیت‌های خدماتی و ساخت و ساز در این کشور رشد بهتری را تجربه کرد که نشان دهنده ترمیم نامتوازن اقتصاد چین پس از اتمام دوره قرنطینه است.

عامل دیگری که موجب کاهش اشتهای ریسک پذیری شده اظهارات روز جمعه جرومی پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا بوده که گفته افزایش احتمالی شیوع کرونا در آمریکا می‌تواند روند ترمیم اقتصاد این کشور را از مسیر خود خارج نماید.

 

منبع: madannews.com

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.